Kapadokya Balayı Paket 3 - Kapadokya Balayı

Kapadokya Balayı Paket 3

Kapadokya Balayı Paket 3

Kapadokya Balayi 3; Hersey Dahil! – 3gece/4gun  2745 TL

(Set Menu Olarak Aksam Yemegi Dahil )

 

Accomodation : Luxury suite room in MDC Cave Hotel

 

Day 1.

Kapadokya’ya vardığınız ilk gün oteliniz MDC HOTEL’e havaalanı transfer servisi. Dinlenmeniz için boş vakit ve otelinizde geceleme.

Day 2.

Balon tur

Balon turundan sonra, MDC Hotelin rahatlatici ortaminda kahvaaltinizi yapabilirsiniz.

Bölgesel Tur

Rehberimizle tanışmamızın ardından ilk ziyaret edeceğimiz yer Ürgüp ile Avanos yolu üzerindeki Devrent Vadisidir, bu vadide çok çeşitli peri bacası şekillerini göreceğiz. Devrent Vadisinden sonra Paşabağı adı verilen ve Kapadokya’nın en büyük peri bacalarını göreceğimiz bir başka yeri ziyaret edeceğiz. Daha sonra ülkemizin en uzun nehrini görmek için Avanos kasabasından geçip bölgenin en ünlü çömlek atölyelerinin birinde çömlek yapımını izleyeceğiz. Çömlek Atölyesinin ardından öğle yemeğimiz için bölge restoranlarının birinde öğle yemeği molası vereceğiz. Öğle yemeğimiz sona erdikten sonra bölgenin en önemli turistik çekiciliklerinden biri olan Göreme Açık Hava Müzesini ziyaret edeceğiz. Müzenin ardından Göreme yakınlarındaki panoramada mola vereceğiz. Esentepe adı verilen çok güzel manzara fotoğrafları çekebileceğimiz bu tepedeki molamızın sonrasında otelimize döneceğiz.

 

Day 3.

Yürüyüş ve Yeraltı Şehri Turu

Rehberimizle otel lobisinde buluşmamızın ardından turumuza başlıyoruz. Bugün ilk ziyaretimizi Kaymaklı Yeraltı şehrine gerçekleştireceğiz. Bölgede yaşayan tüm Rumlara yüzyıllar boyu sığınak görevi üstlenmiş olağanüstü bir mağara yapısıdır bu yer altı şehri. Yeraltı şehri ziyaretimizin ardından turumuza Güvercinlik vadisi ile devam edeceğiz. Burada da Kapadokya topraklarının verimliliğini arttırmak için eski dönemlerde kullanılmış yöntemler hakkında bilgi alacağız. Öğle yemeğimizi bölgenin güzel restoranlarının birinde aldıktan sonra turumuza devam edeceğiz. Ardından Çavuşin köyü ziyareti ile eski Rum evlerinin yapısını yakından görüp bu evler ve o dönemdeki Kapadokya ile ilgili bilgi alacağız. 

 

 

Day 4.

1 saatlik ATV turu

Çokça Peribacası ve kaya oluşumlarının bulunduğu Kılıçlar Vadisi keşfi. Meşhur Güllüdere ve Kızıl çukur vadisi gezisi. Hemen ardından rehberinizin size ayıracağı serbest süre boyunca birbirinden güzel fotoğraflar çekebileceksiniz. Daha sonra Çavuşin Kasabası ziyaret edilecek. Çavuşin Kasabası ziyaretinden sonra Beyaz vadi içinden geçilerek ilginç oluşumlarıyla dikkat çeken peribacalarının bulunduğu ve bölgenin en popüler vadilerinden biri olan Aşk Vadisi’ne gideceksiniz. Aşk Vadisindeki serbest sürenin ardından Göreme’ye döneceksiniz ver turunuz bitmiş olacak.

Otelden C-Out ve Hava Limani Transferi 

 

Dahil:

  • MDC Cave Hotel ’de 3 gece/4 Gün konaklama
  • Çift yön havaalanı transferi (klimalı araç)
  • 2 tüm gün Kapadokya turu (Tur esnasına öğle yemeği dahil)
  • Balon turu
  • Bakanlık Kokart Belgesine Sahip Türkçe Rehberlik
  • 1 saat ATV tur
  • Müze ve ören yerleri giriş biletleri
  • Akşam yemeği (3 gece)

Hariç:

  • İçecekler
  • Kişisel harcamalar