Kapadokya Balayı Paketleri - Kapadokya Balayı

Kapadokya Balayı Paket 3

Kapadokya Balayı Paket 3

Kapadokya Balayi 3; Hersey Dahil! – 3 gece / 4 gün 2330 TL

(Set Menu Olarak Aksam Yemegi Dahil )

 

Konaklama : Lux suit oda

 

1.Gün

Kapadokya’ya vardığınız ilk gün oteliniz MDC HOTEL’e havaalanı transfer servisi. Dinlenmeniz için boş vakit ve otelinizde geceleme.

 

2.Gün

Bölgesel Tur

Rehberimizle tanışmamızın ardından ilk ziyaret edeceğimiz yer Ürgüp ile Avanos yolu üzerindeki Devrent Vadisidir, bu vadide çok çeşitli peri bacası şekillerini göreceğiz. Devrent Vadisinden sonra Paşabağı adı verilen ve Kapadokya’nın en büyük peri bacalarını göreceğimiz bir başka yeri ziyaret edeceğiz. Daha sonra ülkemizin en uzun nehrini görmek için Avanos kasabasından geçip bölgenin en ünlü çömlek atölyelerinin birinde çömlek yapımını izleyeceğiz. Çömlek Atölyesinin ardından öğle yemeğimiz için bölge restoranlarının birinde öğle yemeği molası vereceğiz. Öğle yemeğimiz sona erdikten sonra bölgenin en önemli turistik çekiciliklerinden biri olan Göreme Açık Hava Müzesini ziyaret edeceğiz. Müzenin ardından Göreme yakınlarındaki panoramada mola vereceğiz. Esentepe adı verilen çok güzel manzara fotoğrafları çekebileceğimiz bu tepedeki molamızın sonrasında otelimize döneceğiz.

 

3.Gün

Yürüyüş ve Yeraltı Şehri Turu

Güney bölge turumuz , tarihi milli park sınırları içerisinde yer alan ve bölgemizin kalbi olarak niteleyebileceğimiz Kızılçukur ve Meskendir vadilerinde başlayacaktır. Yaklaşık 4 km boyunca vadiler içerisindeki muhteşem doğal güzellikler, kaya oyma kilise ve güvercin evleri yürüyüş seven misafirlerimiz için unutulmaz bir deneyim olacaktır. Yürüyüşün ardından ulaşacağınız Çavuşin köyünde dinlenme molası vereceksiniz. Bu şirin köyde dinlenirken rehberinizden Kapadokya hakkında daha detaylı bilgi alacak , yakın Kapadokya tarihine de tanıklık edeceksiniz. Kilise ve şapel yıkıntıları arasında 1923’lere kadar Rum halkının yaşadığı eski Çavuşin köyünün fotoğraflarını çekeceksiniz. Çavuşin Köyü gezisinin ardından öğle yemeği için yerel bir restoranda mola vereceksiniz. Yemeğin hemen sonrasında Uçhisar Kalesi’ni farklı bir açıdan görebileceğiniz Güvercinlik Vadisi Seyir noktası bir sonraki durağınız olacak. Önünüzde uzanan vadi boyunca güvercin yuvalarını gözlemleyebilecek, eski Uçhisar Kasabasının büyüleyici mimarisini de fotoğraflayabileceksiniz. Bu muhteşem manzaranın ardından bir sonraki durağınız bölgemizin en önemli noktalarından biri olan Kaymaklı Yer Altı Şehri olacak. ilk Hristiyan topluluklarının, saklanma ve erzak depolama amacıyla yapmış oldukları yüzlerce yıllık bu tarihi yer, aynı zamanda Unesco Dünya Mirası listesindedir. Turunuzu bitirmeden önce son durağınız Ortahisar Kasabası olacak. Bölgemizin en yüksek ikinci peri bacası olarak adlandırılan tarihi kalesi, eski Rum ve Osmanlı mimarisi ile büyüleyici  bir panoramaya sahip bu köy , Kapadokya’nın ruhunu tam anlamıyla hissedebileceğiniz son derece özel bir yerdir.

 

 

4.Gün

ATV turu

Bölgemizin birbirinden güzel nadide peribacalarinin çokca bulunduğu Meşe Deresi vadisi keşfiyle başlayan atv turumuz meşhur Ortahisar Vadisi gezisiyle devam eder. Hemen ardindan atv rehberimizin size ayiracaği fotograf ve dinlenme molasindan sonra otele dönüs ile son bulacaktir.

Otelden C-Out ve Hava Limani Transferi .

 

Dahil:

  • MDC Cave Hotel ’de 3 gece/4 Gün konaklama
  • Çift yön havaalanı transferi (klimalı araç)
  • 2 tüm gün Kapadokya turu (Tur esnasına öğle yemeği dahil)
  • Bakanlık Kokart Belgesine Sahip Türkçe Rehberlik
  • 1 saat ATV tur
  • Müze ve ören yerleri giriş biletleri
  • Akşam yemeği (3 gece)

Hariç:

  • İçecekler
  • Kişisel harcamalar